آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان دیسک گردن به روش غیرجراحی

روش های کایروپراکتیک در درمان دیسک گردن

انجام جااندازی یک روش درمانی است که با وارد کردن نیروی ناگهانی به مفصل انجام می‌شود و منجر به جابجایی بیشتر مفصل از دامنه حرکتی خود می‌شود. این روش می‌تواند به بیمار احساس راحتی بدهد و توسط متخصصین طب فیزیکی انجام می‌شود. تکنیک جااندازی روش‌های مختلفی دارد. با این حال، برخی افراد به اشتباه این روش را برای جاانداختن دیسک تبلیغ می‌کنند. در واقع، در این حالت تنها مفصل گردن کمی جابجا می‌شود و احساس راحتی به بیمار می‌دهد. انجام جااندازی کایروپراکتیک در مورد دیسک حاد گردنی ممنوع است. انجام آن بیش از ۶-۱۰ جلسه می‌تواند باعث افزایش بیش از حد دامنه حرکتی مفصل شود و ممکن است مضر باشد. به علت احتمال سکته مغزی و آسیب نخاع، بسیاری از متخصصین با انجام این کار بر روی گردن مخالف هستند. روش‌های بی‌خطری برای جایگزینی جااندازی کایروپراکتیک وجود دارد. در صورت بروز سرگیجه و سردرد، اختلال تعادل، دوبینی پس از جااندازی مهره گردنی، بیمار باید حتماً بستری شده و تحت درمان داروهای ضد انعقاد قرار گیرد.

تعداد جلسات درمانی دیسک گردن

تعداد جلسات درمانی باید توسط متخصص مشخص شود. معمولا نتیجه مطلوب بین ۱۰ تا ۲۵ جلسه حاصل می شود. در حین کشش به دستورات فیزیوتراپیست توجه نمایید. پس از کشش به آرامی از تخت پایین آمده و از حرکات اضافی خودداری نمایید. با توجه به کاهش درد و احساس بهبودی پس از کشش، از انجام فعالیت بدون نظر پزشک و فیزیوتراپیست خودداری نمایید.

منبع : دکتر باقرپور

مقالات مرتبط

انواع ارتز و وسایل کمکی

فهرست مطالب1 2 تقسیم‌بندی ارتزها3 ۲ـ ارتزهای زیر زانو4 3ـ ارتزهای ستون فقرات5 4-ارتزهای اندام فوقانی تقسیم‌بندی ارتزها   1-ارتزهای

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان