آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان دستی دیسک کمر

دیسک کمر عارضه‌ای است که در اثر بیرون زدگی یا فتق دیسک کمر از قسمت خلفی و در نتیجه فشار بر نخاع یا ریشه های عصبی نخاع بروز کرده و سبب ایجاد درد در ناحیه کمر با انتشار به پاها می‌شود.

فتق دیسک کمری معمولا در مقابل انجام فعالیت مکرر سنگین و توان بدن ایجاد می‌شود اما بد نشستن طولانی، خم و راست شدن مکرر، فعالیت با برخی از ابزار آلات مانند چکش‌های بادی و مشاغلی مانند رانندگی به خصوص رانندگی با خودرو‌های سنگین افراد را مستعد ضایعات دیسک کمر می‌کند.

درمان ديسك كمر بدون جراحي به كمك انجام تطبيق و تنظيم ستون فقرات امكانپذير است. كايروپراكتيك از رشته‌هاي پزشكي است كه چند سالي است در ايران فعاليت دارد و زمينه فعاليت آن در حوزه ستون فقرات و سيستم عصبي بدن است.

كار اصلي اين تخصص تطبيق و تنظيم مفاصل و كاهش فشارهاي عصبي به خصوص ستون فقرات است كه براي از بين‌بردن بيماري و ناراحتي‌هايي مانند ديسك كمر و سياتيك و دردهاي عصبي كاربرد دارد.

به عنوان مثال براي ديسك كمركه در آن ديسك فشرده مي‌شود و روي عصب فشار وارد مي‌شود، فشار را اسكن كرده و آن را به كمك دست پزشك و تخت‌هاي مخصوص كاهش مي‌دهيم اين روش بدون جراحي ديسك كمر را درمان مي‌كند.

به طور كلي تغذيه سالم، ورزش مناسب مانند شنا به طور مداوم، نبودن اختلالات عصبي و در نهايت نداشتن استرس براي داشتن ستون فقرات سالم لازم است.

كايروپراكتيك 30 سال است كه در ايران وارد شده است، 12 سالي مي‌شود كه اين رشته در كشور به رسميت شناخته شده است.

كايروپراكتيك يك رشته جداگانه از پزشكي است كه دوره كامل آن 8 تا 9 سال طول مي‌كشد.

منبع: دکتر دقاق زاده

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان