آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان درد آرنج گلف باز

download 33

درد آرنج گلف بازان ،در قسمت داخل آرنج است که ممکن است به ساعد و مچ دست ( وحتی بصورت   گزگز و کرختی به انگشتان  دست)انتشار پیدا کند. بیماری درد آرنج گلف بازان محدود به بازی  گلف نیست و در کارها یا ورزشهایی (مانند تنیس) دیده می شود که  مشت کردن  دست یا گره کردن مشت و استفاده از مچ دست  زیاد انجام می گیرد ودر صورتی که درمان درد آرنج گلف بازان زود انجام گیرد ، معمولا بهبودی سریعی  حاصل می شود. این بیماری با نام گلف البو نیز شناخته می شود.

درمان

 استراحت

در درمان گلف البو باید از انجام فعالیتی که باعث درد قسمت داخل آرنج می شود تا زمان بهبودی،خودداری نمود.اگر  فعالیت مجدد، زود شروع شود، بیماری درد آرنج گلف بازان نیز ممکن است تشدید شود.

 استفاده از یخ

در درمان گلف البو ،استفاده از بسته یخ یا کیسه حاوی قطعات کوچک یخ بمدت15 تا 20 دقیقه سه تا چهار بار در روز برای چند روز، باعث کمک به درمان درد آرنج می شود.برای پیشگیری از آسیب به پوست، باید بسته یخ را لای حوله ای  پیچید.ماساژ یخ در قسمت داخل آرنج بمدت 5 دقیقه در هر بار، و به دفعات 2 تا 3 بار در روز نیز در درمان درد آرنج گلف بازان موثر است.

 مصرف مسکن

مصرف داروهای مسکن ساده  مانند استامینوفن(تیلنول)  یا  مسکن ضد التهاب مانند ایبوپروفن(ادویل،ژلوفن،بروفن)،ناپروکسن(الیو)  در کمک به درمان درد آرنج گلف بازان مفید است. در مصرف مسکن های ضد التهاب عوارض جانبی آن مانند ناراحتی گوارشی باید مد نظر باشد ودر صورت لزوم با پزشک مشورت شود.

درمان درد آرنج گلف بازان با طب فیزیکی و توانبخشی

پزشک متخصص طب فیزیکی وتوانبخشی ممکن است  ورزشهای کششی وتقویتی را برای درمان درد گلفر البو توصیه کند .

 کاهش بار آرنج

استفاده از یک باند الاستیک یا استفاده از یک  ساعد بند  طبی مناسب است. هنگام بلند کردن وسایل ، مچ دست باید وضعیت سفت ومحکم و ثابتی داشته باشد واین مسئله باید بخاطر سپرده شود که وضعیت ریژید  مچ دست حفظ شود.

 مصرف دارو

پزشک متخصص طب فیزیکی وتوانبخشی ممکن است تزریق داروهایی مانند کورتیزون را بدرون محل آسیب دیده آرنج توصیه کند. این داروها معمولا برای درمان کوتاه مدت درد آرنج گلف بازان مناسب هستند.

اگر درد آرنج گلف بازان رفع شده است،می توان حرکات دست  در فعالیت مربوطه را تمرین کرد ودر صورت صلاحدید پزشک یا مربی کارآزموده ، فعالیت مورد نظر را شروع یا با تغییری در حرکات وفنون به آن فعالیت یا ورزش بازگشت.

 جراحی

درمان جراحی برای  درد آرنج گلف بازان بندرت مورد نیاز است.اگر پس از 6 تا 12 ماه درمان طبی  زیر نظر متخصص طب فیزیکی وتوانبخشی با تجربه ،پاسخ درمانی مناسب گرفته نشد ،درمان جراحی ممکن است مورد نیاز باشد.

باید توجه داشت که اکثر افراد دچار درد و ناراحتی درد آرنج گلف بازان با درمان هائی مانند استراحت،یخ درمانی و مصرف مسکن های ضد درد بهبود می یابند.برحسب شدت گرفتاری آرنج درد ممکن است تا چندین ماه ادامه یابد حتی اگر دستورات پزشکی رعایت شود. گاهی اوقات نیز علی رغم درمان مناسب درد مزمن می شود که اقدامات درمانی تکمیلی لازم است.

برای مطالعه ” نرمش های تقویتی آرنج ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان