آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

طب سوزنی برای گردن درد

چندین عامل می‌تواند منجر به گردن درد و درد تیرکشنده و خستگی در دست‌ها شود، از جمله این عوامل می‌توان به التهاب بافت‌های نرم اطراف مفاصل مهره‌ای، خشکی مفاصل، وضعیت نامناسب سر و شانه‌ها، تغییر شکل مهره‌ها به طور اولیه یا ثانویه، آرتروز، دیسک و بیماری‌های ناشی از گرفتگی عضلانی و کشیدگی‌های لیگامانی اشاره کرد. طب سوزنی می‌تواند به درمان این نوع بیماری‌ها کمک کند.

نکات بسیار ساده اما بسیار مهم:

۱. همیشه گردن خود را، چه در حالت ایستاده، نشسته یا در حال راه رفتن، صاف و عمود بر بدن نگه دارید تا هیچ زاویه‌ای با بدن ایجاد نشود و از درد گردن جلوگیری شود.

۲. هرگز گردن خود را خم نکنید. اگر لازم است، صندلی خود را کوتاه‌تر کنید یا ارتفاع میز خود را بالاتر ببرید تا از خم شدن گردن برای مدت طولانی جلوگیری کنید، زیرا بسیاری از مشکلات ناشی از خم شدن گردن به مدت طولانی است.

 

درمان گردن درد

با استفاده از طب سوزنی، می‌توان درمان دیسک گردن را انجام داد. این درمان می‌تواند میزان تحلیل حجم عضلات اسکلتی را کاهش دهد و به کسانی که به دنبال بهبود تحرک از طریق جوان سازی عضلات هستند، کمک کند.

امیدواریم که مطالعات آینده، قابلیت طب سوزنی را در بهبود سلامت بیماران سالمند نشان دهد. یافته‌های این مطالعه می‌توانند طب سوزنی را به عنوان درمان اولیه غیر دارویی آتروفی عضلانی اسکلتی و گردن درد در آینده شناسایی کنند.

از دست دادن توده عضلانی، تاثیر عمیقی بر توانایی افراد مسن و بیمار در فعالیت‌های بدنی دارد. برای جلوگیری از آتروفی، راهکارهایی مانند ورزش، بهبود تغذیه و تحریک مکانیکی پیشنهاد می‌شود.

طب سوزنی، توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شده و در درمان بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، درمان گردن درد با طب سوزنی، هنوز توسط بسیاری از افراد ناشناخته و مشکوک است و مکانیزم های مولکولی آن تقریبا ناشناخته است.

برای مطالعه درمان گردن درد کلیک کنید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان