عوامل متعددی باعث ایجاد گردن درد و متعاقب آن دردهای تیر کِشنده و جان فرسایی در دست ها می شود از جمله این عوامل: التهاب بافت های نرم اطراف مفصل های مهره ای خشکی مفاصل، وضعیت نامناسب سر و شانه ها، تغییر شکل مهره ها به طور اولیه یا ثانویه ، آرتروز، دیسک و بیماری های ناشی از گرفتگی های عضلانی، و کشیدگی های لیگامانی است. با استفاده از طب سوزنی میتوان این چنین بیماریها را درمان کرد.

نکات بسیار ساده اما بسیار مهم :

1.همیشه گردن خود را چه در حالت ایستاده، نشسته، یا راه رفتن، صاف و عمود بر بدن نگهدارید به طوری که هیچ زاویه ای با بدن نسازد تا دچار گردن درد نشوید.

2.هرگز گردن خود را خم نکنید بلکه اگر لازم است صندلی خود را کوتاه تر کنید یا ارتفاع میز خود را بالاتر ببرید تا مجبور به خم کردن خود نباشید. چرا که بسیاری از  مشکلات ناشی از خم بودن گردن به مدت طولانی است.

درمان گردن درد

درمان دیسک گردن با طب سوزنی میزان تحلیل حجم عضلات اسکلتی را کاهش داده ونویدی است برای کسانی که به دنبال بهبود تحرک از طریق جوان سازی عضلات هستند

ما امیدواریم که این مطالعه، قابلیت طب سوزنی را با توجه به بهبود سلامت درمیان بیماران سالمند نشان دهد. یافته های ما می تواند طب سوزنی را به عنوان درمان اولیه غیر دارویی آتروفی عضلانی اسکلتی و گردن درد در آینده شناسایی کند.

از دست دادن توده عضلانی اثرعمیقی برتوانایی افراد مسن و بیمار درفعالیت های بدنی دارد. از آنجا که عضله اسکلتی دارای شکل پذیری بالا است، راه کارهایی مانند ورزش، بهبود تغذیه و تحریک مکانیکی اغلب برای جلوگیری از آتروفی توصیه می شود.

به رغم تایید طب سوزنی توسط سازمان بهداشت جهانی واستفاده گسترده ازآن دردرمان بیماری های مختلف، طب سوزنی برای درمان گردن درد هنوز توسط بسیاری افراد ناشناخته و مشکوک است و مکانیزم های مولکولی آن تقریبا ناشناخته است.

برای مطالعه درمان گردن درد کلیک کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس