آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان دردآرنج با طب سوزنی

images?q=tbn:ANd9GcQ4Uyvd2UN7QyM

طب سوزنی و درد آرنج

طب سوزنی که یک شاخه از طب سنتی چین میباشد به راحتی درد ارنج را کنترل می کند. باید یادآور شد که نبود پدیده التهابی آرنج از دلایل درد در این قسمت است به همین دلیل ما از طب سوزنی جهت ایجاد التهاب کمک میگیریم تا پدیده التهابی فعال گردد و به دنبال ان خودبخود ترمیم فعال میشود.

معمولا جهت کنترل درد سریعتر از طب سوزنی گوش کمک میگیریم. افرادی که همکاری خوبی داشته باشند و بیماری زمینه ای مثل دیابت , کم خونی و .. نداشته باشند باید طی ۵-۶ جلسه کاملا خوب شوند. البته درد آرنج میتواند منشا گردنی نیز داشته باشد که ان نیز نیاز به بررسی بیشتر دارد.

انواع درد آرنج

شایعترین علت درد آرنج التهاب تاندون در قسمت بیرونی می باشد که تحت عنوان سندروم آرنج تنیس بازان برای اولین بار مطرح شد. این سندروم در اثر فشار ناگهانی و یا تدریجی روی آرنج بوجود می آید.درد در ناحیه داخلی آرنج نیز شایع است. این درد بندرت در اثر فشار روی عصب رادیال دست ایجاد می شود. درد در اثر در رفتگی استخوان و یا کشیدگی عضلات نیز می تواند بروز کند. بورسیت و آرتروز نیز از عوامل نه چندان شایع درد آرنج است.

بیشتر موارد درد آرنج به علت آسیبهای ناشی از استفاده زیاد از آرنج، آسیبهای ناشی از ورزشهای گوناگون، تفریحات وسرگرمی و آسیبهای شغلی آرنج می باشد. در این موارد بعلت حرکات تکراری دست، مچ دست یا بازو، ایجاد می شود. همچنین درد آرنج ممکن است بعلت آرتریت و التهاب مفاصل ایجاد شود اما مفصل آرنج کمتر از سایر مفاصل در معرض فرسایش و آرتروز قرار می گیرد. تعیین علت درد آرنج برای درمان آن مهم است.

اگر درد در قسمت خارجی آرنج دست دیده شود به نام بیماری آرنج تنیس باز و اگر درد در قسمت داخلی آرنج بروز کند به نام بیماری آرنج گلف باز خوانده می شود.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان