آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان کانال نخاعی با لیزر

۱-درمان دارویی طبق نظر متخصص مربوطه

۲-درمان فیزیوتراپی (با استفاده از لیزر یا با استفاده از مگنت)

۳-درمان جراحی کانال نخاعی کمری

صرف هزينه‌هاي سنگين  در مورد بيماران مبتلا به تنگی کانال نخاعی خصوصاً كمردرد مزمن  اهميت روشهاي درماني جديد جراح ستون فقرات را پيش از پيش مطرح مي‌نمايد. ليزردرماني روش نسبتاً جديدي است كه به تازگي وارد كشورمان شده است و نشان داده، مي‌تواند در درمان تنگی کانال نخاعی نقشي ايفا نمايد. در اين مطالعه اثربخشي ليزر كم توان گاليوم آلومينيوم آرسنايد (GaAlAs) با طول موج 810 نانومتر در مقايسه با روش متداول ورزش درماني و اثر توامان اين دو روش، از لحاظ كاهش درد و افزايش توانايي بيماران مورد ارزيابي قرار گرفت.

بهترین درمان تنگی کانال نخاع، درمان غیر جراحی است.که می‎تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و به درمان آن کمک کند. مثل :

– ورزش کردن

– استفاده از کمربندهای طبی

– درمان غیر جراحی تنگی کانال نخاع

– انجام فیزیوتراپی و آب درمانی

– دارو درمانی

–  تزریق آمپول اپیدورال می‌باشد.

یک نکته کلیدی در ارتباط با لنگش متناوب و برخی علائم مشابه بیماران با تنگی کانال نخاعی و بیماران با مشکل عروقی, این است که در تنگی کانال ایستادن و راه رفتن منجر به تشدید علائم و نشستن و خم کردن تنه باعث کاهش درد می گردد چون در حالت نشسته و خم شدن فضای کانال تا حدی افزایش می یابد و فشار از روی اعصاب برداشته می شود.درحالیکه بیماران با مشکلات عروقی, علائم با راه رفتن افزایش ولی با ایستادن کاهش می یابد.

قبل از اختراع روش‌های مختلف تصویربرداری، اطلاعات زیادی در مورد بهبودی فتق دیسک کمر موجود نبود. آزمایشات تصویربرداری، چیزی که تا مدت‌ها مورد ظن بود را تصدیق کردند، می‌توان به کمک عمل دیسک کمر با لیزر ، اندازه‌ی دیسک کمر را کاهش داده و حتی آن را از بین برد و بدین ترتیب فشار واردشده بر روی ریشه‌های عصبی را برداشت.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان