آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

دانستنی هایی در مورد دردهای ستون فقرات

ستون فقرات ما نه تنها باید وزن بخش بالایی بدن را تحمل کند بلکه، اغلب همچنین ناچار است دوام مقدار زیادی از فشارهای روحی را بیاورد. واین باعث دردهای ستون فقرات میشود

به گزارش پایگاه اینترنتی رادیو آلمان، تعداد زیادی از مردم ‪از دردهای ستون فقرات و کمر، هیچ علت جسمی مشخص وجود ندارد.

افکار و روحیه انسانها در این رابطه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند، در ستون فقرات ما، با قوسی زیبا و انعطاف پذیر، مهره ها، مرتب و منظم، در یک خط دنبال یکدیگر جای گرفته اند.این ستون مهره‌ها در عکسهای رادیو گرافی، یک پدیده دیدنی می‌باشد، اما از زمانی که انسانها بر روی دو پا راه می‌روند، ستون فقرات، تا حد زیادی تحت فشار قرار دارد، چرا که این ارگان، باید تمامی وزن قسمت بالایی بدن را متحمل شود، در حالیکه ساختمان آن بسیار حساس است. واین باعث دردهای ستون فقرات شده است
تا زمانیکه اجداد ما در علفزارها به شکار و جمع‌آوری غذا مشغول بودند، ستون مهره‌ها تاب تحمل همه چیز را می‌آورد، چرا که ماهیچه‌های ورزیده، آن را در فرم خود مستحکم می‌ساختند.

در این میان ما بیشترین ساعات روز را در حالت نشسته بسر می‌بریم و اینجاست که ستون مهره‌ها، دیگر تاب تحمل این فشارها را نمی‌آورد.

پژوهشهای جدید ناظر این بوده‌اند که، اگر چه بسیاری از افراد بالای 30 سال‌ در ناحیه ستون فقرات خود دچار آسیب بوده و از یک دیسک خفیف برخوردارند اما، کاملا فعال و سالم هستند.

باید گفت که، در درجه اول این روح و روان انسانهاست که رنج بیماران را غیر قابل تحمل می‌سازد، متخصصان روان درمانی بالینی معتقدند که، مسائل جسمی و تاثیرات روانی در این مورد، تنگاتنگ یکدیگر عمل می‌کنند.

فشار روحی ، ترشح هرمونهای Endorphinرا ‪ که در بدن باعث کاهش درد می‌شوند، پایین می‌آورد، بدین ترتیب، روحیه بد، باعث افزایش حساسیت بدن در مورد درد می‌شود. واین باعث دردهای ستون فقرات شده است

راههای کاهش دردهای ستون فقرات

گروه اول:

کسانی هستند که از درد هراس داشته و سعی دوری کردن از آنرا دارند، این افراد تمایل بسیار به این دارند که درد ستون فقرات را یک فاجعه تلقی کنند.

زمانیکه آنها مختصر ناراحتی‌ای را احساس می‌کند، آنها بر جای خود خشک می‌شوند و دیگر حرکتی نمی‌کنند، اما این واکنش، کاملا غلط است، بخاطر کاهش تحرک بدن، ماهیچه‌ها تضعیف شده و بدین ترتیب، ستون فقرات، بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرد.

از آنجاییکه احساس درد در مورد کسانی که بصورت خفیف دچار افسردگی هستند شدیدتر است، این شیوه اشتباه تقویت شده و سرانجام منجر به آلام مزمن می‌شود، که غیر قابل علاج هستند.

گروه دوم:

را باید افسردگان مبارز نامید که دندان روی هم می‌سایند و به آژیرهای خطر دردهای ستون فقرات  توجهی نمی‌کنند، آسودگی خاطر و جسم برای آنها معنائی ندارد و آنها ساعت تفریح را تنها ویژه ضعیفان می‌دانند.

این اشخاص فشار روحی و مسائل را در خود می‌ریزند و اینکه حال خوبی ندارند را، تنها می‌توان در چهره رنجدیده یا پیکر خمیده آنها نظاره کرد.

اما غرور و فعالیت و تحرک بیش از اندازه، ماهیچه‌های پشت را که به هر صورت مصدوم و خسته می‌باشند، بیشتر تحت فشار گذاشته و رویه غلط مواجهه با آنرا وخیم‌تر می‌سازد و خطر دردهای ستون فقرات را بیشتر میکنند به این ترتیب دردها شدت یافته و بصورت مزمن در می‌آیند.

گروه سوم :

کسانی هستند که با خوش رفتاری، سعی بر این دارند که دردهای ستون فقرات  خود را فراموش کنند.

با وجود کارهای امروزی که همه باید ساعت ها پشت میز بنشینند برای جلوگیری از مشکلات باید بعضی نکات را رعایت کنند مثلا صندلی استاندارد و این که هر چند دقیقه یک بار بلند شوند که می توانند در این مورد از متخصصین کمک بگیرند .

برای آشنایی بیشتر با علل دردهای ستون فقرات  کلیک کنید.

مقالات مرتبط

درمان گردن درد با ورزش

فهرست مطالب1 مقدمه2  نتیجه گیری مقدمه درد وسختی گردن بسیاررایج است ومیتواند ازراه های مختلفی بر زندگی شما تاثیربگذارد.درد گردن

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان