جراحی دیسک کمر می تواند شامل برداشتن بخشی یا همه ی دیسک بین مهره ای باشد .عملا تمرینات ورزشی کمر ابزاری است که به شما کمک می کند قدرت و تحرک لازم را برای انجام زندگی روزمره خود برای بعد از عمل داشته باشید .

بسیاری از تمرینات کمری بعد از جراحی دیسک کمر تقریباً بعد از گذشت ۳ماه از جراحی آغاز می گردند . البته نوع تمرینات به سطح و نوع جراحی وابسته می باشد . بهبود کامل بعد از عمل جراحی ممکن است تا چهار ماه بطول بینجامد . قبل از اینکه هر تمرین ورزشی را اغاز کنید ابتدا به پزشک خود مراجعه و با او در مورد ممنوعیت یا عدم ممنوعیت فعالیت ورزشی مشورت نمایید .

قدم زدن

قدم زدن و پیاده روی ملایم بعد از عمل موجب بهبود سطح عملکرد قلبی ریوی شما می شود . معمولا پیاده روی حدود ۴۸ ساعت پس از جراحی دیسک کمر مطابق با دستور فیزیوتراپیست شما انجام می پذیرد . ابتدا پیاده روی را در زمین مسطح به مدت ۵ دقیقه انجام دهید . در مراحل بعدی که قوای شما تقویت شد مدت زمان پیاده روی را بیشتر کرده و نیز سریعتر قدم بردارید. این پیاده روی می تواند در داخل خانه و یا حتی بیرون خانه صورت گیرد اما بخاطر داشته باشید باید کفشی که به پا می کند فیت و اندازه  پایتان بوده و لباس راحتی نیز بتن داشته باشید .

ورزش تقویت کننده های کمر

تمرینات کمری بعد از جراحی دیسک کمر دارای اهمیت بسزایی است و شامل تقوت و افزایش ثبات و قدرت کنترل عضلات کمری می شود . برای دست یافتن به این هدف تمرین زیر را بعد از عمل انجام دهید .

ابتدا چهار دست و پا روی زنین قرار گیرد سپس  ابتدا دست راست و بعد پای چپ را بلند کرده و صاف نمایید بنحوی که با زمین موازی گردد . در این تمرین نباید لگن و شت و کمر شما حرکت کند . د ای پوزیشن ۵ ثانیه توقف فرمایید و سسپس بآرامی بحالت چهار دست و پا باز گدید و ۱۰ ثانیه استراحت کنید و تا ۵ بار این تمرین را برای هر طرف تکرار نمایید .

شنا کردن

ورزش های آبی می توانند در تمرینات بعد از جراحی دیسک کمر مورد استفاده قرار گیرند . تمرینات مانند شنا کردن به شما در افزایش ظرفیت قلبی – ریوی از طریق تقویت سیستم قلبی ریوی به کمک خواهند کرد . برای بدست آوردن این نتایج ، شنا کردن می تواند تمرینی موثر بعد از عمل باشد . شنا می تواند بعد از حدود ۸ هفته بعد شروع شود .

سینه  خود  در دال آب قرار دهیدو عرض یا طول استخر را بسته به توانایی خود  شنا کنید سپ ۳۰ ثانیه توقف و استراحت کنید اگر بقدر کافی قوی هستید به پشت شنا کنید و به محل اول باز گردید .

بتدریج و در جلسات آینده مدت زمان شنا کردن و نیز سرعت خود را افزایش دهید .

برای مطالعه ” ورزش ویلیامز رفع دیسک کمر” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس