آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

حرکات ورزشی برای تقویت مچ پا

100849909385

وقتی بیمار مبتلا به درد مچ پا بتواند نرمش های کششی و نرمش های تقویتی را به خوبی انجام دهد شروع به انجام نرمش های تعادلی و نرمش با وسایل کمکی میکند.

تمرینات تعادلی مچ پا

برای انجام این تمرین، نیاز است که در کنار یک صندلی ایستاده و پای مشکل دار خود را از صندلی به دور قرار دهید. سپس پای سالم خود را از زمین بلند کرده و فقط بر روی پای مشکل دار ایستاده و دستی که از صندلی دور است را به جلو کشیده و تنه خود را به سمت جلو متمایل کرده و پای سالم به سمت عقب ببرید.

حرکت را به آرامی انجام دهید و مچ پا را تقویت کنید. این حرکت را ده بار تکرار کنید.

سپس دستی که از صندلی دور است را به سمت صندلی کشیده و تنه خود را به سمت صندلی متمایل کرده و پای سالم به سمت عقب ببرید.

سپس به آرامی به سر جای خود برگردید و این ورزش تقویت مچ پا را ده بار تکرار کنید.

1031 orig

این وسیله مناسب برای تقویت مچ پا از یک دایره چوبی یا پلاستیکی تشکیل شده است که زیر آن یک نیم کره قرار دارد. گاهی از یک صفحه مستطیلی به جای دایره استفاده می‌شود.

برای انجام این ورزش، پاها را در دو طرف کنار دایره قرار داده و روی دایره قرار می‌دهید. سپس دایره را به سمت جلو و عقب و سپس چپ و راست خم می‌کنید و هر حرکت را سی بار تکرار می‌کنید.

در حالیکه پاها را در دو طرف کنار دایره قرار داده و روی دایره قرار داده‌اید، دایره را سه بار در جهت عقربه‌های ساعت و سی بار در خلاف آن بچرخانید.

سپس در حالیکه پاها را در دو طرف کنار دایره قرار داده و روی دایره قرار داده‌اید، سعی کنید به مدت دو دقیقه هیچ جایی از محیط دایره با زمین تماس نگیرد.

این تمرین‌ها را به تدریج انجام دهید و زمانی که می‌توانید تمام حرکات ورزش تقویت مچ پا را به راحتی انجام دهید، فقط با یک پای مشکل دار روی دایره قرار بگیرید و حرکات گفته شده را انجام دهید.

همچنین، زمانی که می‌توانید تمام تمرینات بالا را به راحتی انجام دهید، فقط با یک پای مشکل دار روی دایره قرار بگیرید و چشمان خود را ببندید و حرکات ورزشی تقویت مچ پا را انجام دهید.

برای مطالعه ” نرمش های مچ پا” کلیک کنید .

 

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان