آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

حرکات اصلاحی درمان درد شانه

ورزش های کششی برای بهبود درد شانه

۱- ورزش ساده شانه

چرخش شانه باعث رفع فشار از عضلات درد شانه و آرامش آن ها می گردد. به جلو خم شوید و یکی از دست های خود را آویزان کنید. به طور فرضی، یک دایره با دست تان بکشید. با دست دیگر خود، میز یا صندلی را بگیرید.

۲- کشش گردن و پشت

بسیاری از دردهای شانه به سبب بد نشستن و فشار بر روی عضلات کمر و گردن به وجود می آید. شانه را به طور دایره وار، به پشت و عقب بچرخانید. ابتدا از یک دایره کوچک شروع کرده تا به دایره بزرگ تر برسید. ۱۰ بار به سمت جلو و ۱۰ بار به سمت عقب، شانه خود را بچرخانید.

۳-کشش پشت

روی یک صندلی بنشینید. خود را کاملا به جلو خم کنید. دست ها و سر خود را آویزان کنید. شکم با ران پا باید در تماس باشد. ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید.

4- کشش پشت و شانه

مثل حالت قبل بنشینید. پاهای خود را به عرض شانه باز کنید. دست های خود را از پشت ساق پا بگذرانید و قوزک پا را بگیرید. سپس به آرامی، شانه ها و قسمت بالایی کمر را بکشید. خود را در این حالت به مدت ۳۰ ثانیه نگاه دارید.

۵-کشش عضله دو سر بازو و بازو

دست راست خود را مستقیم روبروی خود قرار دهید (کف دست بالا باشد). با دست دیگر انگشتان دست راست خود را بگیرید و انگشتان دست راست را به عقب بکشید. این کار را برای ۲۰ دقیقه انجام دهید و بعد با دست دیگر این کشش را انجام دهید.

۶-کشش بازو

دست راست خود را مستقیم روبروی خود قرار دهید. دست خود را به سمت پایین بیاورید، طوری که انگشتان به سمت کف زمین باشند. با دست چپ، انگشتان را به طرف خود بکشید. این کار را برای ۲۰ دقیقه انجام دهید و بعد با دست دیگر این کشش را انجام دهید.

۷-کشش گردن

دست راست خود را پشت تان قرار دهید. دست چپ خود را روی سرتان گذاشته و سر خود را به سمت چپ خم کرده و گردن خود را بکشید. سپس رها کنید . سپس جای دست ها را عوض کنید، یعنی دست راست را روی سر گذاشته و گردن را به راست خم کنید، در حالی که دست چپ تان در پشت بدن قرار دارد. این کشش را ۱۰ بار با هر دو دست انجام دهید

علت درد شانه در سنین جوانی

در دوران جوانی، درد شانه ممکن است به دلیل تروما، ضایعات ورزشی، بلند کردن اشیاء سنگین یا انجام ورزش‌هایی مانند دیسک، والیبال و بسکتبال ایجاد شود. این نوع درد شانه ممکن است ناشی از استفاده نادرست از شانه باشد و منجر به التهاب تاندون‌ها و کپسول شانه شود که با استراحت، فیزیوتراپی و استفاده از داروهای ضد التهابی بهبود می‌یابد.

در ورزش‌هایی مانند بوکس و کشتی، درد شانه ممکن است به دلیل پارگی تاندون‌های شانه ایجاد شود که برای درمان آن نیاز به جراحی داریم.

در سنین میانسالی، درد شانه معمولاً به دلیل رسوب کلسیم در تاندون‌های شانه ایجاد می‌شود و این موضوع یکی از شایع‌ترین عوامل ایجاد درد شانه در این دوران است.

درمان درد شانه

با توجه به عامل درد شانه و مشکلات حرکتی کمربند شانه‌ای، درمان ممکن است در ارتباط با یک یا مجموعه‌ای از موارد زیر باشد:

دارویی

فیزیوتراپی

ارتوپدی
جراحی

منبع : دکتر زهرا مصلی نژاد

مقالات مرتبط

علل و درمان سکته مغزی

     فهرست مطالب1 علل‌سکته مغزی2 عوامل تشدید کننده بیماری3 درمان سکته مغزی علل‌سکته مغزی 1- تصلب‌ شرائین (آترواسکلروز) یا

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان