گوش‌های بزرگ یا…؟

تمامی گوش‌های طبیعی زیبا هستند ولی مهم‌ترین فاکتور در زیبایی گوش‌ها هماهنگی آن‌ها با سر و صورت است.  اغلب افراد ترجیح می‌دهند، گوش‌های‌شان نزدیک به سرشان باشد و از حد ابرو تا قاعده بینی ادامه یابد. اگر یک گوش به‌طور کامل رشد نکرده باشد نیاز به جراحی دارد و باید برای درمان به بهترین جراح گوش مراجعه کنید. اگر گوش کامل رشد نکند غضروف و لاله گوش حالت طبیعی ندارند و نیاز به بازسازی دارند ولی آنچه خیلی شایع است گوش‌هایی هستند که نسبتا جلوتر از حالت طبیعی در صورت قرار گرفته‌اند و به نظر بزرگ می‌آیند در حالی که این گوش‌ها معمولا اندازه طبیعی دارند ولی به لحاظ ژنتیک یا رشد کافی نکردن به طرف عقب نرفته‌اند و بیشتر در معرض دید هستند که در عوام به آن‌ها «بلبله گوش» یا «گوش برجسته» می‌گویند که این نحوه رشد نکردن یا فرم طبیعی گوش را با یک جراحی زیبایی گوش ساده می‌توان برطرف کرد و گوش را که مرتب در معرض دید قرار دارد با تغییراتی در غضروف گوش اصلاح کرد و گوش را به ۲ طرف پشت سر انتقال داد که حدود یک تا ۲ سانتی‌متر با خود جمجمه فاصله داشته ولی در همان محل طبیعی خود قرار می‌گیرد.

بهترین زمان برای درمان نقایص مادرزادی گوش چه سنی است؟

در اغلب موارد، جراحی زیبایی نقایص مادرزادی گوش از شش سالگی به بعد توصیه می‌شود.

آیا جراحی زیبایی گوش دردناک است؟

درد و ناراحتی بعد از عمل زیبایی گوش بطور تعجب برانگیزی ناچیز است. احساس سفتی و پُری بعد از عمل طبیعی است و درد مختصر و سوزش با دارو برطرف میگردد.

آیا جای برش باقی میماند؟

جای برش در عمل جراحی زیبایی گوش ممکن است بصورت یک خط نازک کمرنگ در پشت گوش باقی بماند که البته به سختی دیده خواهد شد.

به چند روز استراحت نیاز دارید؟

طول دوره نقاهت در افراد مختلف متفاوت است، ولی عموما بطور متوسط نیاز به یک هفته استراحت دارید و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روزمره خود بازگردید. ویزیتهای مجدد برای انجام مراقبت بعد از جراحی زیبایی گوش یک هفته، دو هفته، یک ماه، سه ماه، شش ماه و یک سال بعد از عمل انجام میشود.

zibai51

بخیه و پانسمان روى گوش در چه زمانى برداشته مى شود؟

یک هفته بعد پانسمان روى گوش برداشته شده و بخیه ها کشیده مى شود در این زمان تغییرات انجام شده و نتیجه عمل کاملا مشهود است.

لازم است به مدت دو هفته شبها از Head Band (هد بند) استفاده کنید زیرا لاله گوش را در محل جدید نگه داشته و صدمات احتمالى هنگام خواب را کاهش مى دهد.

روش عمل ترمیمی لاله گوش

روش عمل ترمیمی لاله گوش موجود برای اصلاح اختلال گوش برجسته روشی کاملاً موثر است و معمولاً از طریق تنها یک عمل صورت می گیرد که همواره نتایج خوبی را به همراه می آورد. در عمل ترمیمی لاله گوش برشی در سطح پشت لاله گوش داده شده و پوست از غضروف لاله گوش بالا آورده می شود. سپس توسط بخیه هایی غضروف لاله گوش اصلاح و ترمیم می شود.

هیچکدام از زخم های محل برش در معرض دید نخواهند بود؛ زیرا این برش ها در سطح پشتی لاله گوش بوجود می آیند. پس از عمل ترمیمی لاله گوش به مدت ۴ هفته می بایست از پانسمان و یا بانداژهایی بر روی لاله گوش استفاده کرد.

روش عمل ترمیمی لاله گوش موجود برای ترمیم اختلال لاله گوش برجسته، اهداف جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت را برآورده می کند.

عوارض جراحی چیست؟

درد در برخی موارد ممکن است کمی‌ زیاد باشد که با مسکن‌های قویتر بهبود می‌یابد.

در موارد کمی‌ عفونت در محل جراحی ایجاد میشود که باید بطور جدی دارمان شود.

مواردی از عدم تقارن بین دو گوش دیده میشود که فقط در تعداد اندکی‌ نیاز به جراحی مجدد است.

 

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)