post_image

یکی از راه‌های پیشگیری از کمردرد، انجام روزانه ی برخی تمرینات کششی است. این تمرینات در شروع روز و قبل از رانندگی و نیز در پایان روز بعد از مراجعت به منزل باید انجام شود. با تکرار مستمر این تمرینات ، نتایج بسیار خوبی به دست خواهد آمد.ناگفته نماند برای درک تأثیر این حرکات بر سلامتی ستون فقرات بین ۶ تا ۸ هفته زمان لازم است. پس نباید انتظار داشت با انجام چند روزه ی این تمرینات، نتایج فوری حاصل شود. نکته ی مهم دیگر این است که در صورت صدمه و آسیب در کمر مثل پاره شدن دیسک بین ‌مهره‌ای یا جا‌بجایی مهره‌ها، انجام تمرینات کششی و ورزشی باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

تمرین اول

به پشت روی زمین دراز بکشید. یکی از زانوهای خود را بالا آورده و روی قفسه ی سینه ی خود با دو دست به مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید، سپس زانوی دیگر را جایگزین کنید. این تمرین را ۶ مرتبه انجام دهید.

تمرین دوم

به پشت روی زمین دراز بکشید. بازوهایتان را روی قفسه سینه خود جمع کنید. بدن خود را ۱۵ تا ۲۰ سانتی ‌متر از کف زمین بلند کنید و پنج ثانیه در این حالت بمانید، سپس به حالت قبل برگردید. این تمرین کششی را ۶ مرتبه انجام دهید.

تمرین سوم

برای انجام این تمرین کششی در یک وضعیت ایستاده قرار بگیرید. در این تمرین یک عدد صندلی مورد نیاز است. در حالی که دست چپ خود را به پشتی صندلی گرفته‌اید زانوها را خم کنید و بدن خود را کمی به جلو برانید. چند ثانیه را در این وضعیت به سر ببرید و سپس به حالت ایستاده باز گردید. این تمرین را ۶ مرتبه انجام دهید.

تمرین چهارم

در حالی که صورتتان رو به زمین است، با شکم کف زمین دراز بکشید. با دست راست آرنج چپ و با دست چپ آرنج راست خود را بگیرید. پای راست خود را بالا آورده و تا جایی که ممکن است بکشید. در این حالت تمام عضلات پشتی، کمری و پای شما کشیده شده و گرفتگی‌های عضلانی که موجب ایجاد احساس خستگی می شوند، رفع خواهد شد. سپس پای خود را روی زمین قرار داده و کمی استراحت دهید. این کار را با پای چپ نیز انجام دهید. برای هر دو پای خود این تمرین کششی را ۸ تا ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

برای آموزش بیشتر ورزشهای تقویت عضلات کلیک کنید.

Share →

تماس با ما

شعبه دیباجی: تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17
شماره تماس شعبه دیباجی:
021-22780701-2

مشاوره: 09107803155

تماس با ما

شعبه مطهری:تهران، جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد ( افتخار )، پلاک 34
شماره تماس شعبه مطهری:
021-88898440-44

مشاوره: 09107803155