درمان زانو درد با تغذیه

در طب چيني از هويج براي درمان درد مفصل استفاده مي شود. به ۲ عدد هويج رنده شده، کمي آب و ليموي تازه اضافه و ميل کنيد. هويج براي سلامت رباط ها مفيد و تسکين دهنده درد است.

يکي از آسان ترين درمان و سريع ترين راه تسکين زانو درد، مصرف تخم شنبليله است. کمي تخم شنبليله را که از شب قبل خيس کرده ايد، به صورت ناشتا ميل کنيد.اين گياه درد مفصل را به سرعت بهبود مي بخشد.

آب مايه حيات است و مي تواند زانو درد را کاهش دهد.ميزان کافي آب در بدن، غضروف ها را نرم مي کند و اين امر در حفظ گردش خون و رسيدن مواد مغذي به مفصل ها کمک مي کند. علاوه بر آن با دفع سموم از مفصل هاي زانو، درد زانو را تسکين مي دهد.

پياز به طور طبيعي خاصيت ضد التهابي دارد و سيستم ايمني بدن را تحريک مي کند. ترکيب سولفور پياز، هر نوع دردي را کاهش مي دهد.

دمنوش زنجبيل و زردچوبه با کمي عسل نيز به تسکين زانو درد کمک مي کند.اين دو گياه خاصيت ضد التهابي دارد و درد مربوط به آرتريت روماتوئيد را کاهش مي دهد. مصرف اين دمنوش، روزي ۲ بار مي تواند موثر واقع شود.

برگ هاي قاصدک، حاوي ويتامين هاي A و C است که در بازسازي بافت هاي آسيب ديده موثر است. اين ۲نوع ويتامين با دفع سموم، کبد را تصفيه مي کند. برگ هاي آن خاصيت ضدالتهابي دارد و پروستا گلاندين توليد مي کند که براي ايجاد واکنش ايمني خوب و کاهش التهاب موثر است.

به علت «ساليسين» موجود در بيد سفيد، آن را نوعي آسپرين مي دانند.اين مسکن طبيعي بدون عارضه جانبي، زانو درد را تسکين مي دهد. براي به دست آوردن نتيجه مطلوب روزي ۲ بار دمنوش آن را با کمي عسل و چند قطره آب ليمو ميل کنيد.

درمان زانو درد با طب سنتی

ماساژ دادن آرام زانو با روغن ولرم، التهاب را کاهش مي دهد و گردش خون را تقويت مي کند. ۲ قاشق مرباخوري روغن خردل را با ۵ سير رنده شده کمي گرم کنيد و به زانوها بماليد.ماساژ با روغن ولرم نارگيل، تسکين دهنده درد است و گردش خون را بهبود مي بخشد.

روغن زيتون، مفصل ها را نرم و منعطف مي کند و زانو درد را تسکين مي دهد. اين روغن حاوي ماده اي به نام «اليوکانتل» است که درد در قسمت موثر را کاهش مي دهد.

مخلوطي از کمي زردچوبه را در يک ليوان آب ولرم حل و ميل کنيد تا درد زانوي شما کاهش يابد.

نمک اپسوم حاوي منيزيم سولفات است که درد مزمن زانو را کاهش مي دهد. در يک تشت بزرگ حاوي آب ولرم، يک پيمانه نمک اپسوم اضافه کنيد و براي مدتي پاها را در آن قرار دهيد.منيزيم، باعث آرامش عضلات و اعصاب مي شود، سفتي مفصل ها را برطرف مي کند و درد را کاهش مي دهد.براي تقويت تراکم استخوان، مصرف منيزيم را که در برگ هاي سبز، مغز ميوه با لوبيا و… وجود دارد، افزايش دهيد. روغن آن را نيز مي توانيد روي زانو بماليد تا درد کاهش يابد.

همچنين براي حفظ سلامت زانوها، ورزش هاي مفيد براي زانو را انجام دهيد. ورزش مي تواند سفتي و درد مفصل زانو و آرتريت را کاهش دهد.يکي از علت هاي عمده زانو درد، اضافه وزن است. با انجام ورزش مناسب مي توانيد عضلات را که از مفصل حمايت مي کند، تقويت کنيد.

همچنين روغن نعناع و اکاليپتوس، تسکين دهنده درد است و ناراحتي و زانو درد را برطرف مي کند. استفاده موضعي از آن به صورت منظم، در رفع درد موثر است.

برای مطالعه مطالب بیشتر زانو درد کلیک کنید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس