آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

تاثیر طب سوزنی در بارداری

How To Reduce Nausea For Pregnant Women 3

طب سنتی و طب سوزنی چین از موفق ترین شیوه های طبیعی در فهرست روش های درمانی طب مكمل و جایگزین در سازمان بهداشتی جهانی است كه كاربردهای درخشانی در پیشگیری و درمان بسیاری از اختلال ها و بیماری های جسم و ذهن داشته است. به اعتراف كارشناسان و متخصصان سازمان بهداشت جهانی این شیوه درمانی توسط دکتر طب سوزنی از جمله موفق ترین روش ها برای درمان بیماری ها و اختلال های زنان به ویژه عوارض و اختلال هایی است كه زنان همزمان با دوران بارداری یا پیش از این دوران تجربه می كنند.

از آنجا كه بدن مادر در دوران بارداری میزبان جنین است و باید بسیار حساب شده و دقیق برای درمان اختلال ها و بیماری هایش اقدام كند بهترین روش برای تسكین دردها و اختلال ها استفاده از روش های غیر شیمیایی، غیر تهاجمی مثل روش های طبیعی درمانی است. از این روست كه طب سنتی چین و دیگر روش های طبیعی درمان مورد اقبال عموم مردم در جهان قرار گرفته است. آنچه می خوانید بخشی از خدمات درمانی طب سنتی چین به زنان باردار است.

تسكین درد گردن در بارداری

تعداد زیادی از زنان باردار وجود دارند كه با افزایش تعداد ماه جنین شان و آماده شدن بدن برای تولید شیر و تغذیه نوزاد آینده دچار درد در ناحیه عضلات و استخوان های گردن می شوند و این مسئله به مرور برایشان دردسرساز می شود چرا كه درد گردن نیز به دیگر عوارض بارداری اضافه می شود.

تعداد زیادی از زنان باردار در ۳ ماهه دوم و سوم بارداری به دلیل افزایش وزن سینه ها، تولید شیر و امادگی برای تغذیه نوزادشان دچار درد در ناحیه گردن می شوند. در حقیقت اضافه وزنی كه در دوران حاملگی در بدن زنان باردار به وجود می آید موجب گرفتگی و اسپاسم عضلات ناحیه گردن آنها می شود.

از آنجا كه در این دوران به ویژه در ۳ ماهه دوم و سوم بارداری نمی توان از داروهای شیمیایی، مسكن ها یا طب سوزنی برای درمان و تسكین دردهای گردن در دوران حاملگی استفاده كرد، توصیه می شود این گروه شیوه های طبیعی من جمله طب سوزنی را برای درمان انتخاب كنند.

طب سوزنی كه مخصوص زنان باردار برای درمان گرفتگی و انقباض عضلات ناحیه گردن استفاده می شود.

برای مطالعه ” کمردرد در دوران بارداری ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان