تاثیر طب سوزنی در بارداری

طب سنتی و طب سوزنی چین از موفق ترین شیوه های طبیعی در فهرست روش های درمانی طب مکمل و جایگزین در سازمان بهداشتی جهانی است که کاربردهای درخشانی در پیشگیری و درمان بسیاری از اختلال ها و بیماری های جسم و ذهن داشته است. به اعتراف کارشناسان و متخصصان سازمان بهداشت جهانی این شیوه درمانی توسط دکتر طب سوزنی از جمله موفق ترین روش ها برای درمان بیماری ها و اختلال های زنان به ویژه عوارض و اختلال هایی است که زنان همزمان با دوران بارداری یا پیش از این دوران تجربه می کنند.

از آنجا که بدن مادر در دوران بارداری میزبان جنین است و باید بسیار حساب شده و دقیق برای درمان اختلال ها و بیماری هایش اقدام کند بهترین روش برای تسکین دردها و اختلال ها استفاده از روش های غیر شیمیایی، غیر تهاجمی مثل روش های طبیعی درمانی است. از این روست که طب سنتی چین و دیگر روش های طبیعی درمان مورد اقبال عموم مردم در جهان قرار گرفته است. آنچه می خوانید بخشی از خدمات درمانی طب سنتی چین به زنان باردار است.

تسکین درد گردن در بارداری

تعداد زیادی از زنان باردار وجود دارند که با افزایش تعداد ماه جنین شان و آماده شدن بدن برای تولید شیر و تغذیه نوزاد آینده دچار درد در ناحیه عضلات و استخوان های گردن می شوند و این مسئله به مرور برایشان دردسرساز می شود چرا که درد گردن نیز به دیگر عوارض بارداری اضافه می شود.

تعداد زیادی از زنان باردار در ۳ ماهه دوم و سوم بارداری به دلیل افزایش وزن سینه ها، تولید شیر و امادگی برای تغذیه نوزادشان دچار درد در ناحیه گردن می شوند. در حقیقت اضافه وزنی که در دوران حاملگی در بدن زنان باردار به وجود می آید موجب گرفتگی و اسپاسم عضلات ناحیه گردن آنها می شود.

از آنجا که در این دوران به ویژه در ۳ ماهه دوم و سوم بارداری نمی توان از داروهای شیمیایی، مسکن ها یا طب سوزنی برای درمان و تسکین دردهای گردن در دوران حاملگی استفاده کرد، توصیه می شود این گروه شیوه های طبیعی من جمله طب سوزنی را برای درمان انتخاب کنند.

طب سوزنی که مخصوص زنان باردار برای درمان گرفتگی و انقباض عضلات ناحیه گردن استفاده می شود.

برای مطالعه ” کمردرد در دوران بارداری ” کلیک کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *