آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

تاثیر راه رفتن در آب در درمان سیاتیک

بیماری فشار یا تحریک عصب سیاتیک معمولاً ناشی از بیرون زدگی دیسک بین مهره‌ای، به عنوان فتق دیسک شناخته می‌شود. این بیماری باعث ایجاد مجموعه‌ای از علائم می‌شود که ناشی از فشار یا تحریک عصب سیاتیک می‌باشد. عصب سیاتیک، بلندترین و قطورترین عصب بدن است که از 4 تا 5 رشته عصبی از ناحیه کمر شروع شده و تا انتهای پا کشیده می‌شود.

شایع‌ترین عاملی که موجب فشار یا تحریک عصب سیاتیک می‌شود، بیرون زدگی دیسک بین مهره‌ای است که به عنوان فتق دیسک شناخته می‌شود. این بیماری باعث فشار یا تحریک عصب سیاتیک می‌شود و علائم مختلفی از جمله درد و سختی در ناحیه مورد تحریک را ایجاد می‌کند. برای درمان این مشکل، شناسایی و رفع علت فشار یا تحریک عصب سیاتیک بسیار حیاتی است.

بهتر است سیاتیک را یک بیماری ندانیم، بلکه عامل اصلی را باید علت فشار یا تحریک عصب سیاتیک بدانیم. علاوه بر فتق دیسک، دلایل دیگری مانند ضایعات استخوانی یا کاهش فاصله بین مهره‌ها نیز می‌تواند باعث تحریک عصب سیاتیک شود و علائم مشابهی را در فرد ایجاد کند.

برای درمان سیاتیک، باید ابتدا علت تحریک سیاتیک را جست و جو کرد و درمان باید دقیقاً بر اساس منشاء علت انجام شود. بر اساس عامل به وجود آورنده سیاتیک، انواع مختلفی از این بیماری وجود دارد. یکی از علت‌های بروز سیاتیک، فشار عضلات پشتی مانند عضلات کمر و اندام تحتانی بر روی عصب‌های سیاتیک است که می‌تواند موجب فشار آمدن بر روی عصب سیاتیک شود.

سن شایع بروز سیاتیک بین 30 تا 50 سالگی است و عامل اصلی آن بیرون زدگی فتق دیسک است. بنابراین، سن شایع فتق دیسک نیز میانسالی است.

ورزش و نرمش‌های افراد مبتلا به سیاتیک باید از یکسری قواعد خاص پیروی کنند. ورزش این بیماران باید بر اساس عامل به وجود آورنده سیاتیک باشد. ورزش‌هایی که به این بیماران توصیه می‌شود بر اساس معاینه بالینی است، شامل پیاده‌روی و راه رفتن در آب است که از ورزش‌های موثر و مفید برای درمان سیاتیک هستند.

منبع :عصر ایران

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان