آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

بیماری دیسک، نشستن ،ایستادن

l9zrnf0gayj40i2pjnh

یکی ازعلائم بارز بیماری دیسک ، درد می باشدکه ممکن است به هنگام نشستن وطی یک دوره زمانی طولانی مدت بدتر شود. این مسئله به این دلیل است که نشستن درمقایسه با ایستادن باعث وارد آمدن فشارخیلی زیادی برروی نواحی پائین کمرمی گردد. اما این موضوع به این مفهوم نیست که ایستادن تنها راه حل این مشکل است . بنابراین خیلی بهتراست که شما به اهمیت استقرارمناسب بدن پی ببرید. اما ایستادن در یک جا  وبه مدت طولانی ، حتی اگرسعی تان بر این باشدکه وضعیت بدن خود را در حالت مناسبی نگه دارید، بازهم می تواند باعث ایجاد درد گردد. درواقع کارگرانی که بیشترزمان کاری خود را می ایستند ،‌ طبیعتا” با مشکلاتی مواجه می شوند وضروری است که درمورد مراقبت از کمر و نحوه کار ایستاده اطلاعات لازم راداشته باشد.

به عنوان یک راهنما به ذهن بسپارید که هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بلند شده و حرکت کنید.

هرشخص مبتلا به بیماری دیسک ، ممکن است درد را به یک صورت تجربه کند. اما در بسیاری از موارد، تغییرمکرر وضعیت بدن و حرکت در اطراف می تواند به تسکین درد ستون فقرات ناشی کمک نماید. همچنین ایجاد وقفه در قدم زدن از بهترین راههای کاهش علائم درد بیماری دیسک محسوب می شوند. سعی کنید در محل کار خود یا اگرهوا خوب است در اطراف ساختمان اداره خود قدم بزنید. اما بطورکلی نکته مهم در بیماری این است که به مدت طولانی در یک جا ثابت باقی نمانید.

همچنین در طب فیزیکی توصیه می شود که یکسری از حرکات کششی و انعطاف پذیری را برای عضلات بدن و پشت خود برای درمان درد بیماری دیسک اجرا کنید. ایجاد تعادل بین حرکات روبه جلو( خم شدن کمر) و حرکات رو به عقب (صاف کردن کمر) می تواند به کاهش بسیاری از علائم درد در وضعیت نشسته وایستاده کمک کند.

ایجادکششهای مکرر بعد از یک مدت نشستن در درمان درد خیلی توصیه می شود. اضافه کردن حرکات خمشی ملایم درموقع درد نیز می تواند از گرفتگی های مکرر پیشگیری نماید.

متخصص طب فیزیکی می توانند راههای عملی خاصی را آموزش دهند، بخصوص حرکات کاهش درد کمر به هنگام کار از جمله تمرینات هدفمندی هستند که می توانند درد پاها را از بین ببرند.همچنین روشهای صحیح بلندکردن و فنون گام برداری ،نشستن و ایستادن را نیز شامل می گردد. با مجموع این تمرینات و تنظیم وضعیت نشستن و ایستادن ، درد ستون فقرات ناشی از بیماری دیسک می تواند تخفیف پیداکرده وانجام کارهای روزمره آسانتر گردد.

البته جلوگیری از وارد شدن نیروی وزن به سطح بیماری دیسک یعنی استراحت و اجتناب از ایستادن و نشستن و فعالیت های فیزیکی هم در زمانهایی که دیسک حاد وجود دارد اکیدا توصیه می شود.

برای مطالعه ” درمان دیسک کمر” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان