آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

بهترین دکتر متخصص طب سوزنی در تهران

پس از مطالعه تأثیرات درمان طب سوزنی بر ۳۴,۰۰۰ بیمار توسط ۵۷۴ پزشک طب سوزنی در بریتانیا، یک متخصص طب سوزنی در مقاله‌ای منتشر شده در مجله معتبر “ژورنال بریتانیایی پزشکی” در سپتامبر ۲۰۰۱ اعلام کرد که طب سوزنی، زمانی که توسط پزشکان متخصص و با رعایت استانداردهای مربوط انجام شود، بسیار ایمن و بدون هیچ عارضه جدی است. بیشتر بیماران از تزریقات همزمان با طب سوزنی می‌ترسند، اما سوزن‌ها بسیار باریک و صیقلی هستند و اغلب باعث دردی شبیه به یک زخم پشه می‌شوند. امروزه طب سوزنی به عنوان یکی از مهمترین روش‌های طب سنتی چین، بین پزشکان در سراسر جهان محبوبیت دارد. در طول پنجاه سال گذشته، بسیاری از پزشکان از کشورهای مختلف در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های بین‌المللی طب سوزنی چین تحصیل کرده و این روش را در کشورهای خود به کار می‌برند.

درمان طب سوزنی در دردهای مزمن کمر اثربخشی دارد، اما در دردهای حاد کمر تأثیر چندانی نداشته است. این اثربخشی تفاوتی با درمان‌های معمول پزشکی مدرن یا سنتی ندارد.

اثر ترکیب طب سوزنی با روش باروری آزمایشگاهی (IVF)، هم اثرات مثبت و هم منفی داشته است. تحقیقات نشان داده‌اند که طب سوزنی اثر مثبتی بر تهوع و استفراغ پس از عمل IVF داشته ولی این اثر کمتر یا معادل اثرات داروهای معمول بوده است. همچنین، اثر طب سوزنی بر تهوع ناشی از بارداری پنجاه درصد بیشتر از اثر درمان با داروهای معمول بوده است.

در مطالعات بیشتر، اثر درمانی طب سوزنی بر درد گردن بیشتر از اثر درمان با داروهای معمول بوده است. همچنین، اثر درمانی طب سوزنی بر درد مزمن شانه مثبت بوده است.

طب سوزنی اصولاً باید بدون درد باشد، با این حال افراد بسیار حساس ممکن است احساس سوزش یا خارشی را که بسیار خفیف است، داشته باشند. احساساتی مانند بی‌حسی، گرما یا فشار ملايم در محل فرو کردن سوزن‌ها طبیعی است. اگر این احساسات ناراحتی یا سوزش شدیدی ایجاد کنند، بهتر است با متخصص طب سوزنی مشورت کرد تا سوزن‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

در انتخاب متخصص طب سوزنی، مهم است که بدانید برخی از آنها درمان بیماری‌های مختلف را انجام می‌دهند. اما بسیاری از آنها تخصص خاصی در درمان بیماری‌های خاص مانند درد مفاصل و عضلات، استرس و اضطراب، ناباروری و بیماری‌های زنان دارند. بنابراین پرسیدن از پزشک درباره تجربه و نتایج درمان بیماری خاص مهم است.

کلینیک امید بهترین دکتر متخصص طب سوزنی در تهران است .

مقالات مرتبط

فیزیوتراپی و درمان دیسک کمـر

فیزیوتراپی شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-ماهیچه ای-اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی

مطالعه »

عوامل کمردرد

تأثير عوامل مكانيكي و سبك زندگي در ايجاد كمر درد آسيب هاي ستون فقرات از قبيل اسپرين ها و شكستگي

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان