آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

بهترین درمان کمردرد و دردهای ساتیکی

 

images?q=tbn:ANd9GcQJpArWO0lbs0ZjNWI5QBonnem2x0

مطالب زیر راجع به درمان دردهای سیاتیکی به صورت خلاصه بیان می‌کند:

  1. استفاده از سیاه‌دانه جوشانده یا پودر شده آن، که با عسل مخلوط شده و به صورت خوراکی در طول دوره‌ای دو ماهه مصرف می‌شود، بسیار مفید است.
  2. خوردن یک قاشق مرباخوری اسفند تمیز در دو وعده صبح و عصر، تأثیر قابل توجهی در بهبود دردهای سیاتیکی دارد.
  3. توصیه می‌شود افراد مبتلا به دردهای سیاتیکی، روزانه 30 گرم گل بابونه خشک را در 1 لیتر آب دم کرده و طی 3 وعده در روز مصرف کنند.
  4. صد گرم سورنجان خشک را نرم کرده و آن را در کپسول‌های 500 گرمی قرار داده، روزانه دو کپسول مصرف شود.
  5. مصرف سیر پخته یا بو داده، همراه با انجیر و مغز گردوی تازه، بهبود دردهای سیاتیکی و کمردردهای ناشی از سردی را تسریع می‌کند.
  6. خوردن چند عدد خرما در روز و همچنین مالیدن مخلوطی از خرما بدون هسته، دنبه و زنجبیل، به همراه کمی روغن کنجد بر روی ناحیه درد و پوشاندن آن با یک باند، در تسکین درد بسیار مؤثر است.
  7. اکلیل کوهی یکی از بهترین گیاهان دارویی است که به سرعت دردهای سیاتیکی را کاهش می‌دهد. برای استفاده از این گیاه دارویی، دویست گرم از برگ‌های خشک اکلیل کوهی را پودر کرده و در عسل مخلوط کرده، روزانه یک قاشق مرباخوری مصرف می‌شود. همچنین، می‌توان از حمام دارویی اکلیل کوهی استفاده کرد. برای این منظور، یکصد گرم از گیاه را در یک لیتر آب جوشانده و به وان حمام اضافه کنید. سپس به مدت نیم ساعت در آب حمام قرار بگیرید.
  8. مرهم گندگن نیز یکی از روش‌های مؤثر در درمان دردهای کمر و سیاتیک است. برای تهیه این مرهم، بیست گرم پوست گندگن را پودر کنید و در پنج گرم از جوهر این گیاه مخلوط کنید. سپس این ترکیب را در یک پارچه نازک بریزید و صد گرم مغز بادام تلخ رنده شده را اضافه کنید. پارچه را فشار دهید تا روغن خارج شود و سپس روغن را به محل درد مالیده و با کمی پودر زنجبیل روی آن بپوشانید.
  9. استفاده از مرهم لاله سرنگون نیز در درمان دردهای سیاتیکی مؤثر است. برای تهیه این مرهم، ابتدا ۵۰ گرم دنبه گوسفند را با حرارت ملایم ذوب کرده و به آن اضافه کنید. سپس کمی روغن کنجد به آن بیفزایید و هر بار کمی از این مرهم را روی کمر بمالید و با یک پارچه نازک بپوشانید.
  10. ترب سیاه نیز از جمله داروهای مؤثر در درمان دردهای سیاتیکی است. می‌توان آب ترب سیاه را میل کرد و تفاله‌اش را بر روی ناحیه درد قرار داد.

 

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان