آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

بدنشستن جلوی کامپیوتر و گردن درد

در افرادی که در تمام طول روز با کامپیوتر کار می‌کنند یا مطالعه زیادی دارند به دلیل طرز نشستن نامناسب، گردن درد بیشتر است.

نشستن‌های نامناسب به گونه‌ای که گردن رو به جلو باشد و شانه‌ها حالت افتادگی دائم داشته باشند به گردن فشار زیادی می‌آورد و باعث گردن دردهای طولانی مدت می‌شود.

سر در هر روز بیش از 300 تا 400 هزار بار حرکت می کند و در موقعیت‌های مختلف قرار می‌گیرد. بنابراین اگر حالت قرار گیری آن مناسب نباشد باعث گردن درد می شود. آسیب دیسک، اختلال در سیستم عصبی، افسردگی و دردهای مزمن در سر اغلب بر اثر نشستن نادرست و از جمله نشستن نادرست در جلوی کامپیوتر در افراد ایجاد می‌شود.

درد گردن، درد پشت گردن، درد شانه، درد دست، سردردهای مداوم، درد نوک انگشتان و درد‌های مختلف بدن و حتی درد در ناحیه قلب نیز می‌تواند نشان دهنده گردن درد باشد.

درمان گردن درد

اولین راهکار برای درمان درد گردن اصلاح حالت نشستن از جمله اصلاح حالت نشستن در جلوی کامپیوتراست و در مراحل بعدی می‌توان از ورزش‌هایی که مربوط به حرکات شانه، سر، گردن و عضلات عمقی گردن می‌شود، استفاده کرد.

افرادی که از درد گردن رنج می‌برند باید به تقویت عضلات گردن بپردازند. در این زمینه 6 تا 7 هفته درمان دارویی توصیه می‌شود البته در صورتی که گردن دردها بر اثر تصادف یا شکستگی و بیرون زدن دیسک کمر ایجاد شده باشد باید هر چه زودتر تحت عمل جراحی قرار گیرند.
فیزیوتراپی می‌تواند به درمان این بیماری کمک کند ولی مهمتر از انجام فیزیوتراپی، حرکات فعال و مدوام فرد برای کاهش گردن درد است.

تمرینات فیزیوتراپی باید به صورت روزانه باشد و اگر این حرکات به صورت پی در پی انجام نشود تاثیرات آن بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.

منبع:کنجکاو

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان