آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

اثر آب درمانی در بیماری ها

images?q=tbn:ANd9GcTmlSiN6kRG4nBSioQjnd2Tepy 7BZzcFYD7hFc1RP2 nllNqBB6w

استفاده از هیدروتراپی در درمان بیماری‌های ریوی، تنگی نفس، تصلب بافت‌ها، امراض نخاعی، کمردرد، دندان درد، میگرن و در آرام بخشی به چشمان خسته مؤثر است.

آب درمانی برای گرفتگی عضلانی

حمام آب داغ می‌تواند به عنوان یک روش درمانی برای گرفتگی ماهیچه‌ها مفید باشد. وقتی شخص به زیر آب فرو می‌رود، احساس بی وزنی می‌کند. آبی که در حال حرکت است، گیرنده‌های حس لامسه روی پوست را تحریک کرده و باعث آزاد شدن ماهیچه‌های منقبض و افزایش جریان خون می‌شود. این مالش آب باعث احساسی همچون ماساژ می‌شود.

آب درمانی برای کمر درد و زانو درد

images?q=tbn:ANd9GcTFPnPoZ0Gb0lbV0LvbiWWc64Q7rpqiM8hZB8SYmwVwfpBdzUsJGQ

استفاده از حمام داغ به عنوان یک روش درمانی برای کمردرد، تأثیرات مثبتی را به‌طور کوتاه‌مدت و بلندمدت بر روی افراد مبتلا به این عارضه داشته است. وقتی فرد در داخل آب قرار می‌گیرد، می‌تواند به ماساژ درمانی، تقویت عضلات و انجام حرکات مفاصل بپردازد.

با ورود فرد به داخل آب، بر اساس قانون ارشمیدس، فشاری که بر روی مفاصل وارد می‌شود کاهش می‌یابد و با حرکاتی که داخل آب انجام می‌دهد، عضلات تقویت می‌شود. این تقویت باعث کاهش فشار بر روی فضای دیسک و کپسول مفصل می‌شود و در نتیجه باعث کاهش شدت کمردرد می‌شود. اما باید توجه داشت که افراد دارای بیماری‌های قلبی عروقی، بزرگی غده تیروئید و فشار خون بالا، باید قبل از استفاده از حمام داغ با پزشک خود مشورت کنند.

آب درمانی برای کم خوابی

حمام آب داغ می‌تواند به عنوان یک راه درمانی برای افرادی با خواب سبک مفید باشد. هر چیزی که باعث بازگرداندن خون به بخش‌های خارجی و بیرونی مغز شود، به درمان بی خوابی کمک می‌کند. افت درجه حرارت بدن نیز می‌تواند کمک کند تا بدن به خواب عمیق‌تری فرو رود. بنابراین، حمام آب داغ می‌تواند به عنوان یک روش درمانی طبیعی برای بهبود کیفیت خواب مفید باشد.

مقالات مرتبط

متخصص شکستگی لگن

فهرست مطالب1 شکستگی لگن (Hip fracture)2 علائم شکستگی لگن3 عوارض شکستگی لگن خاصره شکستگی لگن (Hip fracture) شکستگی لگن خاصره

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان