آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

آب درمانی

در آب درمانی، به بدن اجازه داده می‌شود تا با اجرای مكانیسم از پایین به بالا، خود را مانند روزی كه متولد شده بازسازی و از همه‌ی بیماریها و نارساییها پاكسازی نماید. در حالت عادی، مكانیسم بدن از بالا به پایین است. یعنی:

1ـ از راه دهان خوراك دریافت می‌كند.

2ـ مواد سودمند را جدا می‌كند.

3ـ چربیها و یا قند اضافه و برخی دیگر از مواد زائد را در جاهای خالی بدن مانند پیرامون شكم، زیر پوست سر، پیرامون قلب و ..ذخیره می‌كند.

4ـ دیگر مواد زائد را از راه روده‌ دفع می‌كند.

در مکانیسم آب درمانی، بدن به دلیل عدم دریافت غذا، برای تأمین انرژی برای زنده ماندن، خود را بررسی می‌کند و ذخایر سودمند و ناسودمند را برای مصرف فراخوانی می‌کند. آنچه که سودمند بداند، می‌سوزاند و آنچه زیان‌آور بداند، از راه دهان به صورت خلط بیرون می‌ریزد؛ به همین دلیل آب دهان بیمار، به صورت چسبناک و کشدار می‌شود که بایستی بیرون ریخته شود.

در این روش، از یک سو غذای کافی برای ادامه‌ی زندگی میکروب‌ها، باکتری‌ها و یا سلول‌های سرطان به آنها نمی‌رسد و از سوی دیگر بدن برای زنده ماندن، با تمام توان هر چه را در جای جای خود پیدا کند به عنوان غذا شناسایی می‌کند. در این حالت، هیچ میکروب، باکتری و یا سلول سرطانی تاب مقاومت در برابر بدن را ندارد.

ممکن است برای کسی این پرسش پیش آید که بیماری‌های ویروسی چگونه با آب درمانی، درمان می‌شود؛ در حالی که ویروس‌ها از غذایی که به بدن داده می‌شود استفاده نمی‌کنند. پس چگونه می‌توان با قطع غذا از بدن و تنها نوشیدن آب، بیماری‌های ویروسی مانند: ایدز، سل و … را درمان کرد؟

پاسخ این است که بدن در دوره‌ی آب درمانی، هیچ میکرب، ویروس، باکتری و یا سلول سرطانی را نمی‌کشد. دلیل آن هم این است که بیمار تب نمی‌کند و هیچ جای بدنش نیز عفونت نمی‌کند؛ بلکه بدن با نیروی فوق‌العاده‌ای که هنوز برای دانش پزشکی ناشناخته است، هر گونه میکروب، باکتری، ویروس و یا سلول سرطانی را از سوراخ بسیار ریزی که در انتهای زبان است به صورت خلط بیرون می‌ریزد.

آب درمانی برای افراد بالای 5 سال مناسب است، اما برای افراد زیر 18 سال، توصیه می‌شود که دوره‌های 3 تا 6 روز را انجام دهند. اگر کسی برای اولین بار می‌خواهد آب درمانی را انجام دهد و اطمینان ندارد که توانایی انجام آن را دارد یا خیر، می‌تواند از 1 تا 5 یا تا 12 روز آب درمانی کند. در این مدت، اگر نتواند ادامه دهد و از انجام کارهای روزانه باز ماند، باید برنامه را قطع کند و به تعداد روزهای آب درمانی، استراحت کند. سپس بار دیگر آغاز کند؛ زیرا بعد از پاکسازی بدن، توانایی بیشتری خواهد داشت. به همین دلیل، این بار دو برابر روزهای پیش آب درمانی کند. اگر همچنان نتواند ادامه دهد، باید دوره را قطع کند و سه برابر روزهای آب درمانی استراحت کند. سپس برای سومین بار آغاز کند و تا پایان برساند.

در آب درمانی، شخص تا چهل شبانه‌روز، جز آب و چای چیز دیگری نمی‌خورد. در این مدت، بدن انسان خود را بررسی می‌کند و آنچه برایش سودمند است نگه می‌دارد و از آن استفاده می‌کند و آنچه برایش زیان دارد، به صورت خلط، از راه دهان بیرون می‌کند؛ و نشان پاکسازی شدن خود از همه‌ی بیماریها را به صورت سرخ شدن سراسر زبان نشان می‌دهد. در چنین حالتی، بدن مانند روزی است كه متولد شده است؛ زیرا اگر به زبان نوزادی كه تازه متولد نگاه کنید بعد از یک روز آغاز آب درمانی، بیمار آزمایش خون و ادرار می‌دهد و یک روز پس از پایان دوره نیز آن را تکرار می‌کند تا اثرات این روش درمانی را بر بدن خود ببیند. افرادی که شوره سر یا ریزش مو دارند، از روز دهم آب درمانی، مشاهده می‌کنند که شوره آنان از بین می‌رود و ریزش مو متوقف می‌شود. چربی موی افرادی که دارای موهای چرب هستند نیز کاهش می‌یابد و اگر شخص دوره را به پایان برساند، هرگز موی چرب، شوره و یا ریزش مو نخواهد داشت. برای افرادی که سنشان زیر 50 سال است و بخشی از موهای خود را از دست داده‌اند، پس از پایان دوره، ممکن است موهای تازه بروید.

روش انجام آب درمانی:

  1. پیش از آغاز آب درمانی، شخص خانواده‌ی خود را از كاری كه می‌خواهد انجام دهد و مزایای آن آگاه می‌كند تا هم در مدت دوره از سوی آنها سرزنش نشود و هم این كه چنانچه در مدت دوره برای او مشكلی پیش آمد، افراد خانواده بدانند كه چه باید بكنند.
  2. از 3 روز پیش از آغاز آب درمانی، هر بامداد پیش از صبحانه و شب پیش از خواب، 2 قاشق غذاخوری خاكشیر و یك قاشق مرباخوری عسل را در یك لیوان آب گرم حل كرده و می‌نوشد. یك روز پیش از آغاز آب درمانی نیز ناهار و شام فقط سوپ و یا مانند آن می‌خورد.
  3. اگر كسی كه می‌خواهد آب درمانی كند دارای بیماریهای خطرناكی مانند سرطان، هپاتیت و یا ایدز است و محدودیت زمانی دارد مثلاً بیشتر از دو یا سه ماه زنده نیست، می‌بایست 40 روز را پی در پی آب درمانی كند؛ ولی چنانچه فرصت بیشتری دارد، برای این كه بتواند 40 روز را بدون غذا با موفقیت سپری كند، بهتر است اول 5 روز آب درمانی كند و سپس 15 روز غذا بخورد. پس از آن 7 روز و 21 روز غذا بخورد؛ و در پایان، 10 روز و یك ماه غذا بخورد و پس از آن به آسانی می‌تواند 40 روز آب درمانی كند.
  4. برای این كه با آغاز آب درمانی، و قطع غذا از معده، مدفوعات متوقف شده در اعماق روده‌ها جسم را مسموم نكند و باعث سرگیجه و سردرد نشود، شخص در شب سوم كه طبق بند 2 رفتار كرده است، 4 ساعت پس از خوردن سوپ، 60 سی.‌سی روغن كرچك می‌خورد تا آنچه در روده‌ها باقی مانده، بیرون رانده شود. چنانچه خوردن روغن كرچك دشوار باشد، می‌تواند به جای آن، از دم كرده‌ی گیاه سِنا و گل سرخ به انداره‌ی 2 لیوان استفاده كند.

________________________

دیگر مطالب:

آب درمانی و دیسک کمر

آب درمانی و درمان کمر درد

آب درمانی در ضایعات نخاعی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان