در آب درمانی، به بدن اجازه داده می‌شود تا با اجرای مكانیسم از پایین به بالا، خود را مانند روزی كه متولد شده بازسازی و از همه‌ی بیماریها و نارساییها پاكسازی نماید. در حالت عادی، مكانیسم بدن از بالا به پایین است. یعنی:

1ـ از راه دهان خوراك دریافت می‌كند.

2ـ مواد سودمند را جدا می‌كند.

3ـ چربیها و یا قند اضافه و برخی دیگر از مواد زائد را در جاهای خالی بدن مانند پیرامون شكم، زیر پوست سر، پیرامون قلب و ..ذخیره می‌كند.

4ـ دیگر مواد زائد را از راه روده‌ دفع می‌كند.

ولی در مكانیسم از پایین به بالا، چون بدن جز آب چیزی دریافت نمی‌كند، برای تأمین انرژی برای زنده ماندن، خود را بررسی و ذخیره‌های سودمند و ناسودمند را برای مصرف فراخوانی می‌كند. آنچه سودمند بداند می‌سوزاند و آنچه زیان‌آور بداند، از راه دهان به صورت خلط بیرون می‌ریزد؛ به همین دلیل آب دهان بیمار، به صورت چسبناك و كشدار می‌شود كه بایستی بیرون ریخته شود. در این روش، از یك سو غذای كافی برای ادامه‌ی زندگی میكربها، باكتریها و یا سلولهای سرطان به آنها نمی‌رسد و از سوی دیگر بدن برای زنده ماندن، با تمام توان هر چه را در جای جای خود پیدا كند به عنوان غذا شناسایی می‌كند. در این حالت، هیچ میكروب، باكتری و یا سلول سرطانی تاب مقاومت در برابر بدن را ندارد. ممكن است برای كسی این پرسش پیش آید كه بیماریهای ویروسی چگونه با آب درمانی، درمان می‌شود؛ در حالی كه ویروسها از غذایی كه به بدن داده می‌شود استفاده نمی‌كنند. پس چگونه می‌توان با قطع غذا از بدن و تنها نوشیدن آب، بیماریهای ویروسی مانند: ایدز، سل و … را درمان كرد؟ پاسخ این است كه بدن در دوره‌ی آب درمانی، هیچ میكرب، ویروس، باكتری و یا سلول سرطانی را نمی‌كشد. دلیل آن هم این است كه بیمار تب نمی‌كند و هیچ جای بدنش نیز عفونت نمی‌كند؛ بلكه بدن با نیروی فوق‌العاده‌ای كه هنوز برای دانش پزشكی ناشناخته است، هر گونه میكروب، باكتری، ویروس و یا سلول سرطانی را از سوراخ بسیار ریزی كه در انتهای زبان است به صورت خلط بیرون می‌ریزد.
آب درمانی برای افراد بالای 5 سال سو‌دمند است؛ البته برای آنان كه زیر 18 سال دارند، دوره‌های 3 تا 6 روز توصیه می‌شود. كسی كه می‌خواهد برای نخستین بار آب درمانی كند، چنانچه به خود اطمینان ندارد كه توانایی انجام آن را دارد یا خیر، می‌تواند از 1 تا 5 یا تا 12 روز آب درمانی كند. در این مدت، هرگاه دید توانایی ادامه را ندارد و از انجام كارهای روزانه باز می‌ماند، برنامه را قطع می‌نماید. سپس به تعداد روزهای آب درمانی، استراحت می‌كند و بار دیگر آغاز می‌كند؛ و چون اندكی از جسمش پاكسازی شده، توانایی بیشتری دارد. از این رو، این بار دو برابر روزهای پیش، آب درمانی می‌كند. چنانچه در این دوره نیز باز هم توانایی ادامه نداشت، آن را قطع و سه برابر روزهای آب درمانی استراحت می‌كند. سپس برای سومین بار آغاز و هر كس كه باشد می‌تواند آن را به پایان ببرد.
در آب درمانی، شخص تا چهل شبانه‌روز، جز آب و چای چیز دیگری نمی‌خورد. در این مدت، بدن انسان خود را بررسی می‌كند و آنچه برایش سودمند است نگه می‌دارد و از آن استفاده می‌كند و آنچه برایش زیان دارد، به صورت خلط، از راه دهان بیرون می‌كند؛ و نشان پاكسازی شدن خود از همه‌ی بیماریها را به صورت سرخ شدن سراسر زبان نشان می‌دهد. در چنین حالتی، بدن مانند روزی است كه متولد شده است؛ زیرا اگر به زبان نوزادی كه تازه متولد شده نگاه كنید، می‌بینید كاملا قرمز است. بیمار یك روز ییش از آغاز آب درمانی، آزمایش خون و ادار می‌دهد و یك روز پس از پایان دوره نیز آن را تكرار می‌كند تا اثرات این روش درمان را بر بدن خود ببیند.
کسانی که شوره ی سر یا ریزش مو دارند، از روز دهم آب درمانی، شوره‌ی آنان از بین می‌رود و ریزش مو متوقف می‌شود. چربی موی کسانی هم که دارای موهای چرب هستند از بین میرود و اگر شخص دوره را به پایان برساند، هرگز موی چرب، شوره و یا ریزش مو نخواهد داشت. برای کسانی که سنشان زیر 50 سال است و بخشی از موهای خود را از دست داده‌اند، پس از پایان دوره، ممكن است موهای تازه بروید.

روش انجام آب درمانی:

  1. پیش از آغاز آب درمانی، شخص خانواده‌ی خود را از كاری كه می‌خواهد انجام دهد و مزایای آن آگاه می‌كند تا هم در مدت دوره از سوی آنها سرزنش نشود و هم این كه چنانچه در مدت دوره برای او مشكلی پیش آمد، افراد خانواده بدانند كه چه باید بكنند.
  2. از 3 روز پیش از آغاز آب درمانی، هر بامداد پیش از صبحانه و شب پیش از خواب، 2 قاشق غذاخوری خاكشیر و یك قاشق مرباخوری عسل را در یك لیوان آب گرم حل كرده و می‌نوشد. یك روز پیش از آغاز آب درمانی نیز ناهار و شام فقط سوپ و یا مانند آن می‌خورد.
  3. اگر كسی كه می‌خواهد آب درمانی كند دارای بیماریهای خطرناكی مانند سرطان، هپاتیت و یا ایدز است و محدودیت زمانی دارد مثلاً بیشتر از دو یا سه ماه زنده نیست، می‌بایست 40 روز را پی در پی آب درمانی كند؛ ولی چنانچه فرصت بیشتری دارد، برای این كه بتواند 40 روز را بدون غذا با موفقیت سپری كند، بهتر است اول 5 روز آب درمانی كند و سپس 15 روز غذا بخورد. پس از آن 7 روز و 21 روز غذا بخورد؛ و در پایان، 10 روز و یك ماه غذا بخورد و پس از آن به آسانی می‌تواند 40 روز آب درمانی كند.
  4. برای این كه با آغاز آب درمانی، و قطع غذا از معده، مدفوعات متوقف شده در اعماق روده‌ها جسم را مسموم نكند و باعث سرگیجه و سردرد نشود، شخص در شب سوم كه طبق بند 2 رفتار كرده است، 4 ساعت پس از خوردن سوپ، 60 سی.‌سی روغن كرچك می‌خورد تا آنچه در روده‌ها باقی مانده، بیرون رانده شود. چنانچه خوردن روغن كرچك دشوار باشد، می‌تواند به جای آن، از دم كرده‌ی گیاه سِنا و گل سرخ به انداره‌ی 2 لیوان استفاده كند.

________________________

دیگر مطالب:

آب درمانی و دیسک کمر

آب درمانی و درمان کمر درد

آب درمانی در ضایعات نخاعی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس