post_image

اغلب ما بدون اینکه خودمان آگاه باشیم، در بسیاری اوقات روز با بد نشستن و استفاده ناصحیح از ستون فقراتمان به تخریب و پیری زودرس آن دامن می زنیم. بسیاری از دردهای کمر در اثر ناآگاهی از طرز استفاده صحیح از بدن بوجود می‌آیند. برای درست نشستن، از یک صندلی مناسب بهره بگیرید. این صندلی باید توانائی تغییر ارتفاع را داشته و همچنین پشتی آن نیز بتواند قابل تنظیم باشد تا فشارهای وارده بر ناحیه پشت را کاهش دهد. زانوهای شما باید همسطح مفصل لگنتان باشند. سعی کنید صاف بنشینید و از لمیدن یا خم شدن بر روی میز کار پرهیز نمائید. در صورت نیاز برای حمایت کمرتان از یک بالشتک کوچک و مناسب بهره بگیرید. حالا که وضعیت سر و گردن را تنظیم کردید، به پاهایتان توجه کنید! کف پاها را صاف بر روی زمین بگذارید ودر صورت لزوم از یک زیر پائی مناسب استفاده کنید، و هیچگاه پاها را بصورت ضربدری قرار نداده، و یا روی نوک پنجه نگه ‌ندارید. این کار از وارد شدن فشارهای بیش از حد بر مفاصل شما جلوگیری خواهد کرد. از جمع کردن پا زیرتنه خودداری کنید. در صورتیکه با مونیتور کامپیوتر کار می‌کنید، حداقل فاصله‌ی ۲۵-۷۵ سانتیمتر را بین چشم و صفحه رعایت کنید. برای این کار رعایت فاصله‌ای معادل طول بازو کفایت می‌کند. بالای صفحه مونیتور در سطح چشم شما باشد، این کار حتی می‌تواند با استفاده از چند کتاب صورت گیرد.

هنگامیکه در مورد سلامتی صــحبت بـه میـان مـی آیـد بی تـردید وضــعیت صحیـح قرارگـیـری بـدن شـمـا هـنـگام فعالیتهای گوناگون در رأس فهرست عوامل مهم سلامتی قـرار خـواهد گـرفـت زیـرا بـه انـدازه تغذیه مناسب، ورزش، پـرهـیـز از مواد الکلی و مـخدر و سیگار در حفظ سلامتـی بـدن مؤثر می­باشد. وضـعـیت صحیح قرارگیری اندامها کمک مـی کند تا کـارهـایـتـان را بـا انـرژی بیـشتـر و اسـتـرس و خـستگی کمتر به انجام رسانید.امروزه تعداد زیادی از افراد ۶۴-۲۰ ساله از کمر دردهای مزمن و مداوم رنج میبرند و بسیاری از آنها اذعان دارند که درمان کمر درد بسیار مشکل است.

کمرناحیه بسیار پیچیده با منابع بالقوه درد زیادی است اگرچه به نظر میرسد عمل جراحی راه حل فوری درمان باشد اما ۸۵% افراد واقعا نیازی به جراحی نداشته و هیچ سودی هم از بابت عمل جراحی نمیبرند. بنابراین روش های دیگر درمانی مانند: فیزیوتراپی کمر درد در تهران، ماساژ، طب سوزنی و ویتامین ها میتوانند جایگزین مناسبی باشند. نیز در برخی مواردی که درد ناشی از نقاط اتصالی بین ماهیچه و بافت باشد فیزیوتراپی کمر درد در تهران برتری ویژه ای در درمان دارند.

فیزیوتراپی کمر درد در تهران به بهبود کمر درد در موارد محدودی که درد به پاها منتشر میشود کمک می نماید. برخی از روش های درمان فیزیکی مانند اولتراسوند و گرما باعث شکستن چرخه اسپاسم عضلانی خواهد شد. گاهی در حین فیزیوتراپی صدایی شبیه به شکستن یا ترکیدن به گوش میرسد که به دلیل آزاد شدن حباب های نیتروژن در مفاصل بوده و باعث متعادل شدن ستون فقرات میشود.

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید برترین فیزیوتراپی کمر درد در تهران است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-Share →
آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17
آدرس کلینیک مطهری:

آدرس کلینیک مطهری:
تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


آمار بازدید