post_image

علایم بیماری ام اس

بیماری ام اس باعث تظاهرات گوناگونی می شود. بسیاری از بیماران تعداد کمی از علایم را نشان می دهند و اینکه بیمار  تمام نشانه های ام اس را بروز بدهد، بسیار غیر محتمل است. در بسیاری از مواقع نشانه های ام اس غیر قابل پیش بینی است.
بعضی از بیماران متوجه می شوند که علایم آن ها در طول زمان به تدریج بدتر می شوند. به صورت شایع تر، علایم در زمان های مختلف ظاهر شده و از بین می روند. زمان هایی که علایم به صورت ناگهانی بدتر می شوند را عود (حمله) نامیده ودوره هایی که علایم بهبود یافته ویا از بین می روند را فرونشینی می نامند.

حملات می توانند در هر زمانی رخ داده وعلایم با هر حمله ممکن است متفاوت باشد. اگر چه حملات معمولا بدون دلیل خاصی اتفاق می افتند، بسیاری از عوامل مانند عفونت ها، استرس و یا حتی آب و هوای بسیار گرم می توانند باعث تحریک حملات ام اس شوند. علایمی که در هر حمله بروز می کنند بستگی به این دارد که کدام قسمت یا قسمت هایی از مغز ونخاع درگیر حمله ام اس شوند. ممکن است که فقط یک علامت در یک قسمت از بدن ایجاد شده ویا نشانه های گوناگون در بخش های مختلف از بدن بروز کنند. این نشانه های بالینی به این دلیل به وجود می آیند که سلول های عصبی درگیر شده، از عملکرد صحیح باز می مانند.

 

 ورزش دردرمان MS

فیزیوتراپی و ورزش های مکرر می تواند برای نگهداری بدن در وضعیت مناسب کمک کند. برای بیمار و دکتر معالج مهم است که بدانند چه درمان وچه برنامه ورزشی مفید خواهد بود. فرد مبتلا می تواند در برنامه خود فیزیوتراپی را بطور منظم بگنجاند یا در منزل ورزش های خاصی را انجام دهد. تعدادی فعالیت های دیگری منجمله شنا، یوگا و اسب سواری را کمک بزرگی می دانند. هر ورزش و تمرینی که بیمار از آن لذت ببرد و براحتی انجام دهد، مفید خواهد بود. از این گذشته برای داشتن عضلات سفت و رهایی از تنش و تمدد اعصاب، ورزش کمک بزرگی است.

منبع :دکتر باقرپور ، زیست دارودانش

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-Tagged with:  
Share →
آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:

آدرس کلینیک مطهری:
تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


آمار بازدید