مقاله ی حاضر سعی دارد که روشهای فیزیوتراپی در منزل (خانه) را توضیح دهد. تمرینات فیزیوتراپی تمرینات حرکتی و روشی فیزیکی است که برای کاهش درد و افزایش تحرک مفاصل فرد استفاده می شود.متخصصان فیزیوتراپ اغلب تمرینات فیزیوتراپی را برای درمان بیماران انجام میدهند .

فیزیوتراپی در خانه برای چه افرادی مناسب است؟

غالبا افرادی که نمی‌توانند از منزل خارج شوند و دوم افرادی که عمل جراحی انجام داده و باید دوره‌ای را در منزل سپری کنند و پس از آن به مراکز درمانی و کلینیک‌ها مراجعه کنند نیازمند دریافت خدمات فیزیوتراپی در خانه می‌باشند.همچنین افراد دیگری نیز هستند که به علت شلوغی شهر و مسافت‌های زیاد نمی‌توانند به کلینیک‌های فیزیوتراپی مراجعه کرده و خدمات لازم را دریافت کنند که این افراد نیز باید در خانه فیزیوتراپی انجام دهند.

فیزیوتراپی در خانه خدماتی تخصصی و حساس است که باید فقط توسط متخصص فیزیوتراپی انجام گردد. بیمارانی که توانایی لازم جهت مراجعه به کلینیک و مراکز فیزیوتراپی را ندارند نیازمند دریافت خدمات تخصصی فیزیوتراپی در خانه می‌باشند که نیازمند علم و تجربه متخصصین فیزیوتراپی می‌باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فیزیوتراپی و درمان در منزل کلینیک تخصصی امید با ما تماس حاصل فرمایید.

چگونگی انجام فیزیوتراپی در خانه

هدف از انجام فیزیوتراپی در خانه کاهش التهاب و درد و افزایش عملکرد برخی از بیماران شامل افرادی که توانایی راه رفتن ندارند و قادر به راه رفتن نیستند و به سختی میتوانند حرکت کنند می‌باشد که بتوانند راحت‌تر حرکت کرده ،راه بروند و کارهای خود را مستقل انجام دهند

روش‌های فیزیوتراپی جهت کاهش درد بیماران

برای کاهش درد بیماران از مدالیته‌های فیزیوتراپی که بسته به مشکل بیمار و با توجه به دستور پزشک برای درمان آن‌ها تجویز می‌شود استفاده می‌شود. از تکنیک‌های تمرین درمانی نیز خیلی استفاده می‌شود و  گاها از ماساژ درمانی و طب سوزنی هم می‌توان برای درمان بیماران استفاده کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-Share →
آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:

آدرس کلینیک مطهری:
تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


آمار بازدید