استفاده از تکنیکها و مانورهای موبیلیزاسیون و منیپولاسیون که امروزه بعنوان درمان مطرح است در زمانهای قبل ، توسط دانشمندانی چون بقراط ، جالینوس و شاگردان آن‌ها انجام گرفته است.

درمان‌های که در شاخه ارتوپدی و فیزیوتراپی از طریق "دست"  (OMPT) توسط فیزیوتراپیست ارائه می‌شود به‌طورکلی تحت عنوان درمان دستی شناخته می‌شوند. این روش درمانی شامل تکنیک‌ها و متدهای درمانی مختلفی می‌باشد، ازجمله حرکت مفاصل در جهات خاص و در سرعت‌های مختلف به‌منظور به دست آوردن حرکت مجدد مفصل، کشش عضله‌ها، حرکات غیرفعال در بخش‌های آسیب‌دیده بدن و یا حرکت دادن بخش‌هایی از بدن بیمار برخلاف مقاومتی که فیزیوتراپیست ایجاد می‌کند. با روش درمان دستی سرعت و عملکرد عضلات بهبود خواهد یافت. همچنین از تکنیک‌های خاصی استفاده می‌شود تا تحرک و عملکرد بافت‌های نرم و عضلات افزایش یابد.

بررسیها و مطالعات باستان شناسی بیانگر این است که استفاده از این نوع درمان توسط رومیان ، یونانیان ، مصریها ، هندیها ، ژاپنی‌ها ، ایرانیان ، چینی‌ها متداول بوده است و برای بیماران و مراجعه کنندگان خود از درمانهای فیزیکی استفاده می‌کرده‌اند . از پزشکان ایرانی که ازاین تکنیک ها استفاده کرده اند میتوان ابن‌سینا را نام برد.

زانودرد یکی از مشکلات رو به رشد در جامعه است و به همین دلیل روز به روز تعداد مراجعات افراد با مشکل زانودرد به کلینیک‌ها بیشتر می‌شود. بیشترین مشکلات مربوط به "فرسایش" و استئوآرتریت می‌باشند. همچنین، مشکلاتی چون آرتروز زانو قابل درمان نبوده ولی می‌توان با استفاده از روش‌های درمانی منحصر به‌فرد ما، علائم ناشی از این عارضه‌ها را کاهش داده و یا جلوی پیشرفت آن‌ها را گرفت. درمان دستی زانو و کایروپراکتیک نیز برای درمان زانودرد و دیگر مشکلات مربوط به زانو بسیار موثرند.

 

متخصصین کایروپراکتیک  این مرکز با بهره مندی از متد درمانی پروفسور مین و میت لند و استفاده بهینه ای از این روش برای درمان اختلالات ستون فقرات (گردن درد و کمر درد) و اندام ها داشته اند.

طراحی سایت و سئو

آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17


مشاوره ایگان از طریق تلگرام 09107803155

آدرس کلینیک مطهری:

آدرس کلینیک مطهری:
تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


آمار بازدید